naše logo

menu

úvodní stránka
naše škola
obory ZUŠ
žákovská knížka
akce školy
facebook
fotoarchiv
úplata za vzdělávání
dokumenty
dotace
kontakty
registr oznámení
napište nám
autor stránek

almanach 70 let
 

fotogalerie - Výstava výtvarného oboru


Výstava výtvarného oboru

Draci na zámku

Výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy Oslavany – Zbýšov

Ve dnech 1. – 6. května 2010 mohli návštěvníci oslavanského zámku zhlédnout v prostorách zeleného salonku výstavu, kterou připravila Základní umělecká škola Oslavany – Zbýšov. Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží, kterou ozdobila hrou na kytaru žákyně Lucie Chaloupková. Žáci výtvarného oboru zde prezentovali svůj projekt „Draci“. Do toho projektu se zapojily děti všech věkových kategorií. Přestože na něm pracovaly dlouhých sedm měsíců, práce je po celou dobu bavila a přicházely s vlastními nápady a náměty, jak tento projekt obohatit. Draci byli zobrazováni jako pohádkové bytosti, prastaré symboly nebo dávní obyvatelé země. Mladší i starší žáci využívali různé kreslířské, malířské, grafické a textilní techniky, modelování a prostorové tvarování z netradičních materiálů – takto např. vznikli monumentální barevní draci, jejichž kostru tvoří plastové lahve. Vše vytvářeli pod vedením paní učitelky Dobromily Valentové a Dany Fialové
Část výstavy byla věnována dílům absolventů I. i II. stupně výtvarného oboru, kteří byli představeni účastníkům sobotní vernisáže a odměněni dárky.
Z reakcí návštěvníků bylo patrné, že se jim výstava líbila a práce žáků je velmi zaujaly. Škoda jen, že se z prostorových důvodů nemohla vystavit všechna díla věnovaná dračímu projektu.
Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám umožnili tuto výstavu uspořádat a také nám pomohli s přepravou mnohdy objemných prací. Doufáme, že budeme moci i v příštím roce potěšit obyvatele Oslavan a blízkého okolí výsledky práce na dalším, novém projektu.
 

naše obory

hudební obor
hudební obor
výtvarný obor
výtvarný obor
taneční obor
taneční obor

nové fotografie

Taneční obor 2021

Vánoční hra

Adventní koncerty 2019

Adventní koncert
8. 12. 2019 Hlína

Oslavánek

Den hudby 2019

Oslavanský komorní orchestr slaví 20 let

Velké taneční vystoupení 2019

Absolventi 2018/2019

Úspěchy našich žáků

Co se u nás událo?