naše logo

menu

úvodní stránka
naše škola
obory ZUŠ
žákovská knížka
akce školy
facebook
fotoarchiv
úplata za vzdělávání
dokumenty
dotace
kontakty
registr oznámení
napište nám
autor stránek

almanach 70 let
 

život školy, fotogalerie - 2018/2019


Oslavanský komorní orchestr slaví 20 let

Oslavanský komorní orchestr působí na ZUŠ Oslavany a v tomto roce slaví 20 let od svého vzniku. V roce 1999 ho založil tehdejší ředitel Základní umělecké školy pan Karel Zhoř, který orchestr vedl 8 let. 
Po jeho odchodu se orchestru ujala paní Yveta Puškášová a úspěšně s ním pracovala do roku 2014. Od tohoto roku orchestr řídí Lenka Zouharová, ředitelka ZUŠ Oslavany. Kdo orchestr tvoří? Lidé, kteří milují muziku a to nejen jako posluchači, ale i jako interpreti. Jsou to současní žáci a bývalí absolventi školy. Členy se stali i samostatní rodiče žáků, kteří jsou hudebními nadšenci. Mezi hráči jsou dva, kteří hrají v orchestru celých 20 let. Orchestr pravidelně vystupuje na akcích Základní umělecké školy - např. Adventní koncert, Den hudby, projekt ZUŠ Open aj.
Dvacetiny orchestr oslavil Slavnostním koncertem 24. 5. v Dělnickém domě. Program tvořily skladby různých žánrů a orchestr ke spolupráci přizval i sólisty. Na klavír v doprovodu orchestru zahrála Jindra Kovandová, Jana Dubšíková na saxofon a svůj hlas rozezněla Hana Šmardová. Členové orchestru se představili 
i v menších seskupeních. Zazněly skladby určené pro smyčcové duo, trio a kvarteto. V doprovodu čtyř hráčů se také sólově předvedla i houslistka Alžběta Rybníčková, členka orchestru.
Celému Oslavanskému komornímu orchestru přeji hodně elánu a zdaru při společném muzicírování.

Lenka Zouharová
 

naše obory

hudební obor
hudební obor
výtvarný obor
výtvarný obor
taneční obor
taneční obor

nové fotografie

Taneční obor 2021

Vánoční hra

Adventní koncerty 2019

Adventní koncert
8. 12. 2019 Hlína

Oslavánek

Den hudby 2019

Oslavanský komorní orchestr slaví 20 let

Velké taneční vystoupení 2019

Absolventi 2018/2019

Úspěchy našich žáků

Co se u nás událo?