naše logo

menu

úvodní stránka
naše škola
obory ZUŠ
žákovská knížka
akce školy
facebook
fotoarchiv
úplata za vzdělávání
dokumenty
dotace
kontakty
registr oznámení
napište nám
autor stránek

almanach 70 let
 

život školy, fotogalerie - 2018/2019


Co se u nás událo?

Do nového školního roku 2018/2019 vstoupila Základní umělecká škola Oslavany se zcela zaplněnou kapacitou. Po červnových talentových zkouškách byla doplněna uvolněná místa a celkový počet 389 studujících žáků se do jednotlivých oborů rozdělil takto: hudební obor 212 žáků, výtvarný obor 108 žáků, taneční obor 59 žáků a literárně-dramatický obor 10 žáků. V Oslavanech navštěvuje školu 242 žáků a na pobočce ve Zbýšově 147 žáků.

Slavnostní koncert
Ve čtvrtek 25. října se uskutečnil v sále školy v Oslavanech Slavnostní koncert ke 100. výročí založení Československé republiky. Žáci a učitelé oslavili tento významný svátek interpretací hudby a zpěvu významných českých skladatelů.

Klavírní soutěžní přehlídka „Mozart opět v Olomouci"
Několik talentovaných klavíristek se zúčastnilo klavírní soutěžní přehlídky „Mozart opět v Olomouci“, která v tomto městě probíhala ve dnech 7. a 8. listopadu 2018. Sabina Hrabinová, Barbora Janošková, Zuzana Kučerová, Agáta Krčková, Lucie Janzová a Nela Hrabinová, pod vedením MgA. Dagmar Kupčíkové, dosáhla skvělého umístění - tři byla oceněna zlatým pásmem a tři stříbrným pásmem.

Taneční soutěž „NARUBY“
Skupinka starších žákyň se v sobotu 1. prosince 2018 zúčastnila taneční soutěže pro amatérské tanečníky s názvem „Naruby“. Natálie Bachová, Dominika Feithová, Ludmila Horáková, Klára Hejlíková, Nina Haratyková, Johana Jelínková, Petra Nováková a Markéta Studená pod vedením Bc. Nikoly Volfové reprezentovaly naši školu v Divadle na Orlí v Brně se zajímavým tanečním vystoupením s názvem „Černé svědomí“. Ve své soutěžní kategorii, kde vystoupilo 21 tanečních skupin, získaly 11. místo.

Výstavy
Práce mladších i starších výtvarníků mají zájemci možnost vídat na několika stálých výstavách 
(Cukrárna Caramella Oslavany, Městská knihovna Oslavany, Městský úřad Zbýšov, Retro kavárna Zbýšov). Od 3. prosince 2018 mohli návštěvníci Městského úřadu Oslavany ve vstupní hale zhlédnout také výstavu s názvem Domácí mazlíčci, která je součástí výtvarného projektu Můj domov.

Adventní a vánoční koncerty
Měsíc prosinec je na akce hudebního oboru obzvláště bohatý. Vánoční repertoár byl připraven na koncerty v Oslavanech i ve Zbýšově. Adventní koncerty proběhly v neděli 9. prosince (kostel Hlína), středu 12. prosince (kostel Zbýšov) a čtvrtek 13. prosince (kostel Oslavany).

Mgr. Dana Fialová

 

 

naše obory

hudební obor
hudební obor
výtvarný obor
výtvarný obor
taneční obor
taneční obor

nové fotografie

Taneční obor 2021

Vánoční hra

Adventní koncerty 2019

Adventní koncert
8. 12. 2019 Hlína

Oslavánek

Den hudby 2019

Oslavanský komorní orchestr slaví 20 let

Velké taneční vystoupení 2019

Absolventi 2018/2019

Úspěchy našich žáků

Co se u nás událo?