naše logo

menu

úvodní stránka
naše škola
obory ZUŠ
soubory, sbory
akce školy
život školy, fotogalerie
úplata za vzdělávání
zaměstnanci
kontakty
info školy,
dokumenty
přihláška
školní vzdělávací program
GDPR
registr oznámení
napište nám
autor stránek

almanach 70 let
 

život školy, fotogalerie - 2017/2018


VI. ročník Koncertu rodin

Areál Kukla má za sebou další z příjemných akcí kulturního a společenského charakteru. Tentokrát se o něj zasloužili žáci Základní umělecké školy Oslavany, spolu se svými rodinami.
Snad mi trochu prominete, když teď vykradu něco z brněnského „hantecu“ a popíšu zde, jak probíhal tento „betálné večer“, kde na pódiu stanuli i ti, kteří obvykle pouze fandí z hlediště.
Kdybyste zavítali na tento Koncert rodin jako hosté, měli byste po vstupu do sálu pocit, že jste na nějakém sjezdu. Naproti pódiu kulaté stoly, u nich jednotlivé „klany“, které s netrpělivostí očekávají svůj hudební vstup. Jak už tomu bývá zvykem, ani ten se někdy neobešel bez drobných komplikací. Nejmenší dětičky neváhaly a draly se o své místo na jevišti, před mikrofonem nebo 
u notového pultu. Rodiny se nenechaly rozhodit a svá vstoupení dotáhly do úspěšného konce. Následovala úleva, že už je to za nimi. Mnozí neváhali a zapojili publikum, které si tak mohlo pobrukovat písně spolu s muzikanty. Měli jsme možnost slyšet lidové, pohádkové, muzikálové i filmové písně. Zaznělo několik retro hitů. Jako každý rok i letos počtem opět převyšovaly písně z dílny autorů Svěráka a Uhlíře, jejichž melodie vždy potěší a všem jsou velmi blízké. Nechyběla ani moderní hudba sahající přes pop, rock, folk až k metalu. Čím více jsme se blížili k závěru, o to více účinkujících se objevovalo na pódiu. Stálo by za to každý ročník spočítat největší počet účinkujících v rámci jedné rodiny a vyhlašovat rekordy v počtu. Nebo bychom mohli ohodnotit výběr, originalitu písně nebo její úpravu. Letos se s programem popasovalo celkem 12 rodin, tak uvidíme, kdo půjde dál v jejich šlépějích.
Určitě budou vzpomínat a následně sdílet zážitky z 14. dubna. Mnozí se jistě shlédnou na videu či nahrávce na památku této slavnostní příležitosti, která spojila dohromady mladé i starší muzikanty za dobrým účelem.

Veronika Veškrnová


Brychovi


Feithovi


Horcí


Janoškovi


Kavalcovi


Kovandovi


Kupčíkovi


Lopaurovi


Parmovi


Pavlíkovi


Prchalovi


Sladcí


 

naše obory

hudební obor
hudební obor
výtvarný obor
výtvarný obor
taneční obor
taneční obor

nové fotografie

Co se u nás událo?

ZUŠ OPEN 2018

Absolventi 2017/2018

Velké taneční vystoupení

Den země