naše logo

menu

úvodní stránka
naše škola
obory ZUŠ
soubory, sbory
akce školy
život školy, fotogalerie
úplata za vzdělávání
zaměstnanci
kontakty
info školy,
dokumenty
přihláška
školní vzdělávací program
GDPR
registr oznámení
napište nám
autor stránek

almanach 70 let
 

sbor Cecilia


 Sbor Cecilia

V roce 2002 vznikl v oslavanské farnosti Dětský chrámový sbor pod vedením p. uč. Jindry Kovandové. Zpočátku měl asi 10 členů a jeho náplní bylo doprovázet zpěvem dětské mše v oslavanském kostele sv. Mikuláše.

Po dvou letech se počet členů rozrostl na 25 a sbor využil nabídky ZUŠ Oslavany zkoušet v prostorách školy a stát se její součástí. Mladí zpěváci nalezli ve škole zázemí a také získali možnost spolupodílet se na akcích školy.
 

V roce 2008 přijal sbor nový název - CECILIA - podle svaté Cecílie, patronky zpěváků a hudebníků.

 

Repertoár sboru tvoří křesťanské rytmické písně, duchovní hudba, spirituály a koledy, avšak členové sboru se nebrání ani písním jiných žánrů. Doprovodný soubor tvoří několik mladých muzikantů, většinou absolventů hudebního oboru ZUŠ Oslavany.

Za dobu své činnosti se sbor zúčastnil velkého množství akcí. Kromě pravidelných dětských mší v kostele sv. Mikuláše jsou to církevní slavnosti a svátky - vánoční, velikonoční mše a tradiční Karmelské pouti. Sbor účinkoval mj. na Diecézním setkání mládeže v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Zpěváci vystupují na adventních koncertech, Dnech hudby a pouťových koncertech v kapli oslavanského zámku. Členové sboru si zazpívali se skupinami Hradišťan, Javory, s Petrem Bendem, Jakubem Smolíkem, Věrou Martinovou a Danielem Hůlkou. Sbor Cecilia přijal pozvání vystupovat v České televizi, televizi NOE a v rádiu PROGLAS.
Členové sboru se pravidelně účastní víkendových soustředění na faře v Čučicích, kde nacvičují hudební pohádková představení. Sbor nahrál 4 CD.

  

 

naše obory

hudební obor
hudební obor
výtvarný obor
výtvarný obor
taneční obor
taneční obor

nové fotografie

Vánoční hra

Adventní koncerty 2019

Adventní koncert
8. 12. 2019 Hlína

Oslavánek

Den hudby 2019

Oslavanský komorní orchestr slaví 20 let

Velké taneční vystoupení 2019

Absolventi 2018/2019

Úspěchy našich žáků

Co se u nás událo?